Aile Psikoterapisi

Aile psikoterapisinde, “Aile, evlilik yoluyla bir araya gelmiş bireylerin çocuklar, akrabalar ile kurduğu mikro bir sistemdir. İnsanların parçası olduğu başlıca grup olma özelliğinden kaynaklı olarak bu sistem tüm yaşamımıza etki eder. İş yaşamı, duygusal yaşam, kişilik gelişimi gibi alanlarda olumlu ve olumsuz tüm deneyimler...
Devamını Oku

Yetişkin Psikoterapisi

Yetişkinlik, türlü zorluk ve eşikler ile karakterize bir yaşam dönemidir. Yetişkin Psikoterapisi ile bu süreçte yaşanana olumsuz deneyimlerin kötü sonuçlarını en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Bireylerin mesleki, düşünsel ve duygusal olarak en verimli geçirmesi beklenen bu dönem, gerek yaşamımızın ilk yıllarından getirdiğimiz yanlış öğrenilmiş ilişkiler, gerekse güncel yaşamın önümüze çıkardığı baş edilmesi zor engeller nedeniyle kimi zaman beklenen verimin ve doyumun yaşanamamasına sebep olur.
Devamını Oku

Çocuk ve Ergen Psikoterapisi

Çocuk sahibi olma, her yetişkin birey için heyecan verici, ama aynı zamanda tedirgin edici bir süreçtir. Çocuklarımız için en doğru olan şeyleri yapmaya çalışırken beklenmedik sorunlar ve sonuçlar ile karşılaşmak anne babalar için korku ve hayal kırıklığına sebep olabilmektedir. Çocuk ve ergen psikoterapisi ile bu süreçlerin daha sağlıklı ve doğru bir şekilde atlatılması sağlanabilir.
Devamını Oku

Travma Terapisi

İnsanlar korku ve dehşet duyguları uyandıracak düzeyde yaşamı tehdit eden olaylar sonrasında bir takım psikolojik sorunlar yaşayabilmektedir. Travmatik olayların ardından gelişebilen bu problemler genel olarak psikolojik travma olarak adlandırılır.
Devamını Oku

Grup Terapisi

Grup terepisinde, birbirine benzer sorunlar yaşayan bireylerden oluşan bir grup oluşturularak terapist eşliğinde düzenli oturumlar gerçekleştirilir. Belirli gizlilik ilkeleri çerçevesinde oluşturulan bu gruplar, çalışılan sorunların niteliğine bağlı olarak süreli ya da süresiz olarak planlanabilir. . Benzer sorunları olan bu insanların paylaşımları, empati yapma, yalnızlık duygusundan kurtulma, diğerine yardım etme gibi grup dinamikleri sayesinde grup üyeleri üzerinde iyileştirici etki gösterebilmektedir.
Daha Fazlası
Ücretsiz Soru Sor