istanbul Psikolog

Ekim 5, 2016 Ofislerimiz 0

İstanbul Psikolog Hizmetleri

BÜYÜK ŞEHİRLERİN EN YAYGIN SORUNU: STRES

Eğer İstanbul gibi büyük bir şehirde yaşıyorsanız baş etmeniz gereken sorunlar listesi de epey uzun demektir. Bu listede ekonomik koşullardan trafik problemine ve kalabalığa kadar her gün uğraşmanız gereken onlarca sorun bulunur. Tüm bunlara bağlı olarak, büyük şehirlerde yaşayan insanların yegane psikolojik sorunu da stres olarak karşımıza çıkmaktadır.

Stres, tehlike algısına bağlı olarak yaşanan bir dizi fiziksel ve psikolojik hazır olma haline verilen isimdir. Tüm canlılar için, belli bir düzeye kadar hayatta kalma ve kendini geliştirme olanağı yaratması bakımından faydalı olabilen stres; süresi, şiddeti ve tekrarı arttıkça çok tehlikeli bir özellik kazanabilmektedir. Her an tehlike beklentisi hissediyor olmak hem fiziksel, hem de psikolojik olarak birçok rahatsızlığa kapı açabilmektedir. Bu bakımdan stres, büyük şehir insanının en yaygın sorunu olduğu halde, çözümü için en az çaba sarf edilen sorunlardan biridir. İnsanlar mide sorunları, baş ağrıları, kaygı bozukluğu ya da depresyon gibi şikayetlerle kliniklere sıklıkla başvururlar. Ancak bu gibi sorunların başlıca kaynağı olan stresle baş etme becerilerini geliştirmek için fazla çaba göstermezler. Ancak daha belirgin bir probleme yol açtığında sorunun önemini anlamak gibi bir alışkanlık gösteririz.

Ağır kronik fiziksel ve psikolojik sorunlar ortaya çıkmadan, İstanbul gibi büyük şehirlerde yaşayan bireylerin, kendilerine uygun stresle baş etme yolları geliştirmesi çok önemlidir. Bu yolları geliştirmenin önemli bir adımı da profesyonel destek almak olacaktır. Bir psikolog yardımı ile, yaşamınızdaki stres kaynaklarını tespit edip, bu kaynaklara karşı güçlenme yollarını keşfetmeniz mümkündür.

Özellikle büyük şehirlerdeki psikolog fiyatlarının yüksekliği düşünülerek çoğu zaman bu yöntemden kaçınılmaktadır. Ancak, yoğun stresin bedeninize ve ruhunuza yaptığı tahribatın faturası hem maddi, hem de manevi olarak daha ağır olabilmektedir. Bu nedenle her birey, gerektiğinde profesyonel bir destek ile kendi yaşamındaki stres kaynaklarını iyi tanımalı, bunlara karşı önlemler alıp güçlenmelidir.

istanbul psikolog

İletişim +90 532 716 54 77 hattımızdan ulaşa bilirsiniz.

Diğer hizmetimiz : Sarıyer Psikolog