Sağlıklı Zayıflama Odaklı Psikoeğitim ve Motivasyon Grupları

Sağlıklı Zayıflama yolları : Diyet programlarına sadık kalamıyor musunuz?
Ne yaparsanız yapın kilo veremiyor musunuz?
Yemek yemeyi durduramıyor musunuz?
Kendinizi beğenmiyor, sosyal ortamlara katılmaktan çekiniyor musunuz?

Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan obezite ile mücadele artık birçok bireyin gündeminde. Bunun gerçekleşmesi için sağlıklı ve sağlıksız binlerce yöntem insanlara sunulmakta ve çoğu insan bilinçsizce bu yöntemleri ardı ardına denemektedir. Piyasada hızlı zayıflama reklamı ile bilimsellikten uzak ve sağlıksız sonuçlara neden olan bir çok ürün ve yöntem insanlara pazarlanmakta ve ne yazık ki bunun olumsuz sonuçlarını her gün duyuyor olsak da, bu ürün ve yöntemler hala satılmaktadır. Peki ne yapılmalı ? nasıl bir yol izlenmeli ?

Önce doktora gidin!
Sağlıklı zayıflama multidisipliner bir yaklaşım gerektirir. Öncelikle tıbbi olarak özellik ve gereksinimlerinizi öğrenmeli, zayıflamaya engel teşkil eden herhangi bir sorunun olup olmadığını belirlemelisiniz.

Sağlıklı ve dengeli beslenme
Günümüzde özellikle medyada dolaşan bilimsellikten uzak diyet yöntemleri sebebiyle aç kalarak zayıflama çabasına sıkça rastlanmaktadır. Açlık ve dengesiz beslenme yöntemleri metabolizmanız da sorunlara yol açacağından sonuç elde etseniz dahi sağlığınız bozulacaktır. Bu nedenle mutlaka sağlıklı diyet programlarını tercih edin, gerekiyorsa bir diyetisyenden beslenme danışmanlığı alın.

Sağlıklı yaşam
İyi bir diyet programının yanı sıra, günlük yaşamın da düzenli olarak sürdürülmesinin hem sağlıklı yaşamaya, hem de sağlıklı zayıflamaya etkisi çok önemlidir. Düzenli uyku ve egzersiz yapmak, düzenli olarak kişisel bakıma ve hobilere zaman ayırmak sizi daha mutlu, daha sağlıklı ve daha güzel hissettirecektir.

Psikolojik destek
Obezite, beden sağlığını olduğu kadar psikolojik sağlığı da olumsuz etkileyebilmektedir. Aşırı yeme davranışının psikolojik kaynakları olduğu ve sağlıklı bir diyet programından en etkili verimi almanın önemli bir yönünün de zihinsel alanda buna hazırlanmak olduğu bilinen bir gerçektir. Obezitede en sık rastlanılan psikolojik sorunlar: yemek yemeyi durduramamak, olumsuz beden algısı, sosyal içe çekilme, öz güven kaybı ve strestir.

ZAYIFLAMA ODAKLI PSİKOEĞİTİM VE MOTİVASYON GRUPLARI

Bu gruplar, zayıflamanıza engel olan düşünce ve inançları fark edip değiştirmenizi, stresle etkili biçimde başa çıkmanızı ve olumlu benlik algısı oluşturmanızı hedeflemektedir.

İki oturumluk psikoeğitim gruplarının ardından motivasyon grupları oluşturulur ve 12 haftalık bir program dahilinde her oturumda 75 dk. süre ile toplanılır.
Gruplar 8-12 kişiliktir ve kapalı grup biçiminde gerçekleşir (ikinci haftadan sonra yeni katılımcı eklenmez.)

Bilgi için: 0532 716 54 77