Aile terapisi

Aile Terapisi

Aile terapisinde, “Aile, evlilik yoluyla bir araya gelmiş bireylerin çocuklar, akrabalar ile kurduğu mikro bir sistemdir. İnsanların parçası olduğu başlıca grup olma özelliğinden kaynaklı olarak bu sistem tüm yaşamımıza etki eder. İş yaşamı, duygusal yaşam, kişilik gelişimi gibi alanlarda olumlu ve olumsuz tüm deneyimler...
Devamını Oku
yetişkin terapisi

Yetişkin Terapisi

Yetişkinlik, türlü zorluk ve eşikler ile karakterize bir yaşam dönemidir. Yetişkin terapisi ile bu süreçte yaşanana olumsuz deneyimlerin kötü sonuçlarını en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Bireylerin mesleki, düşünsel ve duygusal olarak en verimli geçirmesi beklenen bu dönem, gerek yaşamımızın ilk yıllarından getirdiğimiz yanlış öğrenilmiş ilişkiler, gerekse güncel yaşamın önümüze çıkardığı baş edilmesi zor engeller nedeniyle kimi zaman beklenen verimin ve doyumun yaşanamamasına sebep olur.
Devamını Oku
Çocuk ve ergen terapisi

Çocuk ve Ergen Terapisi

Çocuk sahibi olma, her yetişkin birey için heyecan verici, ama aynı zamanda tedirgin edici bir süreçtir. Çocuklarımız için en doğru olan şeyleri yapmaya çalışırken beklenmedik sorunlar ve sonuçlar ile karşılaşmak anne babalar için korku ve hayal kırıklığına sebep olabilmektedir. Çocuk ve ergen terapisi ile bu süreçlerin daha sağlıklı ve doğru bir şekilde atlatılması sağlanabilir.
Devamını Oku
Travma Terapisi

Travma Terapisi

İnsanlar korku ve dehşet duyguları uyandıracak düzeyde yaşamı tehdit eden olaylar sonrasında bir takım psikolojik sorunlar yaşayabilmektedir. Travmatik olayların ardından gelişebilen bu problemler genel olarak psikolojik travma olarak adlandırılır.
Devamını Oku
Soru Sor