cinsel istismarcı kimdir
Cinsel İstismarcı Kimdir?
6 Mayıs 2017
gelişim izleme programı
Çocuk Gelişimi İzleme Programı
6 Mayıs 2017
Dikkat Eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu

Dikkat Eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu son yıllarda adını sıkça duyduğumuz sorunlardan biridir. DEHB tanısı almış bireylere multidisipliner bir yaklaşım ile tedavi planları gerçekleştirilmekte ve etkili tedavi için ailelerin de sürece katılımı beklenmektedir.

DEHB tanısı almış çocukların ebeveynlerine yönelik düzenlenen bu psikoeğitim çalışmalarında, DEHB’in olumsuz sonuçlarıyla karşılaşmış ebeveynlerin, DEHB’i tanıma, empati becerisini geliştirme ve kendi duygu durumlarını düzenlemelerine yardımcı olmak hedeflenmektedir.

Grup toplantıları iki oturum ve 90 dakika olarak planlanmıştır. Çalışmalar tamamlandığında;

  • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu hakkında bilimsel ve güncel bilgilere sahip olacak,
  • DEHB tanılı çocuğunuzu daha iyi anlayacak,
  • Kendi duygu ve düşüncelerinizi daha iyi anlayacak ve hayatınızda gerçekleşen değişime uygun duygu ve düşünceleri yeniden yapılandırma yönünde önemli adımlar atacak,
  • DEHB ile yaşama ve tedaviye katılım konusunda önemli ipuçlarına sahip olacaksınız.

Oturumlar bir hafta arayla gerçekleştirilecek ve ilk programın ardından, dileyen ailelerle paylaşım grupları oluşturularak çalışmalara devam edilecektir.

Katılım 16 kişi ile sınırlıdır.

Eğitim Yeri: Bepositive Psikolojik Danışma  Merkezi/ Caddebostan-İstanbul

Eğitim Tarihi: Mayıs-2014 (Eğitim günleri başvurular tamamlandıktan sonra, katılımcıların ihtiyacına göre belirlenerek duyurulacaktır.)

Eğitim Ücreti: Kişi başı katılım ücreti oturum başına 75 tl + KDV (Çift katılımlarında indirim uygulanır-iki ebeveyn için 120 tl+ KDV)

Soru Sor