KLİNİK PSİKOLOG BİLGE AÇIKGÖZ | Yetişkin Terapisti

Bireysel Yetişkin Terapisti

0532 716 54 77


2006 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Mezuniyetin ardından, farklı gelişen bireylere yönelik psikoterapi ve engelli ailelerine yönelik danışmanlık hizmetleri konularında çalışmalar yaptı. Aynı zamanda, psikolojik danışma merkezlerinde çocuk psikoterapisi alanında çalışmalarını da sürdürdü. 2008-2010 yılları arasında Edirne Devlet Hastanesi’nde, poliklinik ve yatan hasta servislerinde psikolojik test uygulamaları ve psikoterapi çalışmaları yaptı.

2012 Yılında Arel Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına başladı. Klinik Yüksek Lisans süresince yetişkin psikoterapileri alanında eğitimler ve süpervizyonlar aldı. Klinik Yüksek Lisans programını “Travma Sonrası Stres Bozukluğu ve Depresyon Arasındaki İlişkide Ontolojik İyi oluşun Aracılık Etkileri” konusunda yazdığı tez ile tamamladı.

Ruhsal travma araştırmaları kapsamında İstanbul Üniversitesi Cerraphaşa’da, Adli Tıp ve Adli Bilimler Enstitüsünde özel öğrenci statüsünde dersler almıştır. Halen Doğuş Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Klinik Psikoloji Doktora programına devam etmektedir.

2010 yılından itibaren İstanbul’da klinik psikoloji alanında çalışmalarını sürdürürken, kendi alanında halk ve uzman eğitimleri vermekte, bunun yanı sıra Yıldız Teknik Üniversitesi Aile ve Çift Danışmanlığı programında süpervizyon dersleri vermektedir.

Çalışmalarını kaygı bozuklukları, ruhsal travma ve ilişkisel problemler üzerine yoğunlaştırmış, bu yönde aldığı eğitimler doğrultusunda Dinamik Psikoterapi ve Destekleyici Dinamik Psikoterapi ekollerini kullanarak hizmet vermektedir. Klinik Psikolog Bilge Açıkgöz, İstanbul Nişantaşı'nda ve İstanbul Halkalı' da yetişkin terapisi alanında danışan görmektedir.
Soru Sor
WhatsApp
Yardıma mı ihtiyacınız var?